Kiki

14:29:00

Witajcie. Dziś chciałam pokazać dwie maskotki, które uszyłam jakiś czas temu.
Inspiracją do stworzenia poniższych stworków była szara kupka sierści zwana potocznie kotem, która już od czterech lat pląta mi się po mieszkaniu. Z uwagi na fakt, iż moje umiejętności plastyczne są niewielkie, dlatego też szablon do uszycia kota wygrzebałam z sieci (oczywiście troszkę go modyfikując).
A muszę jeszcze wspomnieć, iż "KIKI"  wg mojego 15 miesięcznego synka znaczy kotek. Woła tak również na inne puszyste zwierzątka podobne do kota - np. na małego pieska u sąsiadki. No cóż, jak podrośnie zobaczy różnicę ;)
Tak więc, na pierwszy rzut żywy pierwowzór stworzonych przeze mnie dwóch przytulanek:

p.s. kiedyś z mężem wołaliśmy na niego Junior 

A poniżej  KIKI stworzone przez właścicielkę.
Pierwszy kotek uszyty z materiału bawełnianego i czerwonego polarku minky. Pyszczek wyszyty muliną, oczka doszyte z czarnych guzików "grzybków". Ozdobiony czerwoną kokardą w kropki. Poniżej druga maskotka, tym razem KIKI szare w kropeczki. Całość uszyta z bawełny, mordka wyszyta muliną, ozdobiony błękitną kokardą. 


  

Pokaże jeszcze jak prezentują się w komplecie:

Z uwagi na fakt, iż niniejszego bloga założyłam w chwili, gdy część moich stworków była już uszyta, na razie nie zamieszczam zdjęć z wykonywania poszczególnych fragmentów maskotek. Jeśli jednak chcielibyście stworzyć coś podobnego to proszę napisać, a na pewno postaram się pomóc i ewentualnie podpowiedzieć jak je uszyć.You Might Also Like

10 komentarze

Tu chętnie zaglądam

Flickr Images

Subscribe